Nieuwe groepen en cursussen


Voluit leven

De vraag hoe ons leven bevredigend vorm te geven, is er een van alle tijden. ‘Hoe gaan we op een prettige manier om met onze relaties, hoe ontwikkelen we een liefdevolle verhouding met onszelf? Hoe kunnen we een zinvol leven leiden?’

Het Tibetaans boeddhisme geeft ons handreikingen over deze vragen. Ze helpen ons beter te begrijpen waarom het leven soms stroef verloopt, hoe daar goed mee om te gaan en vooral hoe een dieper geluk te vinden om vanuit te leven.

We maken gebruik van het boek: ‘Voor de dood niet bang’ van de oprichter van Jewel Heart, Gelek Rimpoche. Hij introduceert daarin kernbegrippen als gehechtheid en liefde, reïncarnatie en karma, compassie en wijsheid. Deze plaatst hij in een hedendaagse context, waardoor ze naadloos antwoord geven op vragen van deze tijd.

In deze cursus wordt ook uitgebreid aandacht besteed aan meditatie, zoals aandachtsmeditatie en mindfulness, concentratie- en analytische meditatie, en visualisatie. Leren, analyseren en mediteren is de beproefde boeddhistische methode om ons spiritueel te ontwikkelen. In deze cursus staan we stil bij deze drie stappen en gaan we ze ook beoefenen. Op deze wijze verbinden we de aangereikte kennis met ervaringen in ons eigen leven.

Praktische gegevens en opgave-> click hier


Heart of Compassion

Open zondagochtendbijeenkomsten bij Jewel Heart

Ben je benieuwd naar wat het Tibetaans boeddhisme inhoudt en zoek je een plek waar je op een ontspannen en toegankelijke manier kunt kennismaken? Dan ben je van harte welkom bij Heart of Compassion, een reeks zondagochtendbijeenkomsten waarin compassie het centrale thema vormt.

Tijdens deze ochtenden beginnen we met een gezamenlijke meditatie. Daarna volgt een korte inleiding op een boeddhistisch thema, zoals de Vier Edele Waarheden, compassie voor jezelf en voor anderen.

We nemen vervolgens de tijd om samen stil te staan bij het onderwerp, in de vorm van een gesprek of een geleide meditatie die uitnodigt tot reflectie.

Voor wie?

  • Iedereen met (beginnende) interesse in boeddhisme
  • Mensen die graag instappen zonder cursusverplichting
  • Ook geschikt voor wie financieel laagdrempelig wil deelnemen

Gratis. Opgeven is niet nodig

Praktische informatie-> click hier

Deze reeks sluit aan bij het Jaar van Compassie 2025, ter ere van de 90e verjaardag van Zijne Heiligheid de Dalai Lama.

 

Geplaatst in Geen categorie.